Powiatowy Konkurs „Mistrz Czytania”

Po raz kolejny gościnne progi naszej szkoły przekroczyli uczestnicy Powiatowego Konkursu „Mistrz Czytania”. Kolejna edycja tegoż konkursu odbyła się 10 listopada. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły, Dorota Ossowska, ciepło witając uczniów i ich opiekunów oraz życząc uczestnikom powodzenia.
   W szranki stanęli reprezentanci 9 szkół powiatu sierpeckiego – szkoły w Bledzewie, Zawidzu Kościelnym, Rościszewie, Gozdowie, Jeżewie, Goleszynie, Lelicach oraz dwóch sierpeckich placówek – Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie – zwycięzcy klasowych i szkolnych eliminacji odczytali fragmenty wylosowanych przez siebie tekstów. Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: Renata Przybyłowska – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, Ewa Karolewska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu oraz Katarzyna Moskal – instruktor ds. teatru Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.
   Decyzją jury tytuł Mistrza Czytania 2022 otrzymał uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Lelicach Wojciech Uszczyński. Wicemistrzem Czytania został uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu Antoni Szpakowski. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi.
    Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Powiatowego Konkursu „Mistrz Czytania”!