Sukces naszych uczniów w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

15 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowym XXX Powiatowym Konkursie pod nazwą „Festiwal Piosenki o Zdrowiu”, której organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Sierpcu.

Celem tego konkursu jest popularyzowanie tematyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży szkół powiatu sierpeckiego. Głównym założeniem konkursu jest motywowanie dzieci i młodzieży do dbania o zdrowie w codziennym życiu, w szczególności zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania, profilaktyki nałogów, czynnego wypoczynku. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, zabawa była połączona z popularyzacją treści prozdrowotnych.

Zespół wokalny w liczbie 9 uczniów z klas IIa, IId, IIIb, IIIc zaprezentował piosenkę pt. „Zdrowie jest najważniejsze”. Uczniów przygotowała pani Małgorzata Puszcz – nauczyciel muzyki. Słowa piosenki o treściach prozdrowotnych napisała pani Jolanta Wojda. Nasz zespół wokalny zajął III miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gdyż w tym konkursie byli najmłodszymi uczestnikami. Rywalizowali z dużo starszymi kolegami i koleżankami z innych szkół. Ponadto uczennica naszej szkoły z kl. Va Wiktoria Astrau – Jędrkowiak zajęła I miejsce w tym konkursie. Reprezentowała Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Na zaproszenie PSSE w Sierpcu uczennica kl. VIII f Maja Wadowska wystąpiła przed zgromadzoną publicznością prezentując swój talent wokalny. Wykonała utwór Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat”. Swoją interpretacją utworu zachwyciła  publiczność zgromadzoną w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Wszystkie występy dzieci biorących udział w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu spotkały się z aprobatą licznie zgromadzonych uczniów oraz zaproszonych gości.

Nasi uczniowie wrócili do szkoły z dyplomami, nagrodami i pozytywnymi wrażeniami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!