Projekt BohaterOn – „Bombka z Memmingen”

Uczniowie klasy 5a w ramach współpracy kampanii BohaterON – włącz historię, na lekcjach języka polskiego, realizowali projekt pt. „Bombka z Memmingen”.

Słuchowisko „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn. Jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego ps. „Zagłoba”. 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen. Z dala od rodziny i ukochanej Polski własnoręcznie tworzy skromną, papierową bombkę… W ramach Projektu uczniowie poznali dalszy ciąg tej historii oraz wykonali swoje własne bombki, na wzór tej stworzonej w obozie jenieckim.