Akcja pod hasłem „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”

 

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach” to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych jest realizowana w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych. Bardzo często są to wypadki najtragiczniejsze w skutkach. Aby przeciwdziałać wypadkom na drogach należy pracować nad zwiększeniem świadomości osób kierujących pojazdami i pieszych. Dnia 13.09.2023r. uczniowie klas II wzięli udział w tej kampanii.  Dzieci z klasy II a wyszły przed budynek szkoły w pobliżu przejścia dla pieszych, by zwrócić uwagę kierującym na zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu.  
Akcję z uczniami przeprowadził sierż. sztab. Sławomir Wiśniewski z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Uczniowie za pomocą plakatów apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę samochodem i zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

Mamy nadzieję, że takie kampanie wpłyną na świadomość kierowców i przyczynią się do  bezpieczniejszej jazdy samochodami na naszych drogach!

 

facebook

Warning: Undefined array key "cookies_accepted" in /home/users/sp3-2023/public_html/wp-content/themes/sp/footer.php on line 103