Akcja pod hasłem „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach” to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych jest realizowana w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych. Bardzo często są to wypadki najtragiczniejsze w skutkach. Aby przeciwdziałać wypadkom na drogach należy pracować nad zwiększeniem świadomości osób kierujących pojazdami i pieszych. Dnia 16.09.2022r. uczniowie klasy Id wzięli udział w akcji policji przy przejściu dla pieszych przed budynkiem naszej szkoły. Akcję z uczniami przeprowadził aspirant Przemysław Bukowski z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Uczniowie za pomocą plakatów apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę samochodem i zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

Mamy nadzieję, że takie kampanie wpłyną na świadomość kierowców i przyczynią się do  bezpieczniejszej jazdy samochodami na naszych drogach!

Jolanta Wojda