Andrzejki w świetlicy

29 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon wróżb, w którym zgodni z tradycją odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe zorganizowane przez wychowawców świetlicy.

Uczniowie na początku zapoznali się z tradycjami andrzejkowymi oglądając prezentację. Dowiedzieli się o dawnych zwyczajach andrzejkowych i o tym, aby wróżby traktować z przymrużeniem oka. Później rozpoczęły się zabawy z przygotowanymi wróżbami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, takich jak wyścig butów, wróżenie ze szpilek, przekłuwanie serca z imionami płci przeciwnej czy wróżba kwiatowa albo wróżba koloru i kształtu.

Po skończonej zabawie czekał na dzieci poczęstunek w postaci miodu z chrupkami.

Wszyscy bawili się wyśmienicie i wyszli ze świetlicy zadowoleni.