Antysmogowe warsztaty

W ramach projektu „SMOG- Sierpczanie Myślą O smogu Globalnie” uczniowie wzięli udział w antysmogowych warsztatach, których celem było uświadomienie czym jest smog i w jaki sposób powstaje. Uczniowie przekonali  się, że oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest bardzo groźne dla zdrowia i życia człowieka.  Pracując w małych grupach rozwiązywali rebusy, krzyżówki oraz wykonywali ćwiczenia interaktywne dotyczące smogu. Korzystając z kalkulatora smogowego sprawdzali równowartość ilu papierosów (konkretnie ilość rakotwórczego benzo(a)piranu) rocznie, miesięcznie  lub  tygodniowo „wypala” każdy z nas tylko  oddychając zanieczyszczonym powietrzem.

Mamy nadzieję, że udało się się zmobilizować dzieci i młodzież do aktywnego działania na rzecz ochrony powietrza.

Anna Kopycińska