Apel „Bądź bezpieczny na drogach”

Dnia 30.01.2020 roku odbył się apel dla uczniów klas I – III i grup przedszkolnych   na temat „Bądź bezpieczny na drogach”, w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Uczniowie klasy IVa    zaprezentowali szkolnej społeczności zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ukazując znaczenie różnych znaków drogowych: zakazu, nakazu, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu  p. Dariusz Lewandowski i p. Przemysław Bukowski  przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przepisy poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym. Omówili również zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Młodzi artyści  zachęcali do używania elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą nam uratować życie. Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Bądź bezpieczny na drogach”.
Oto laureaci tego konkursu – uczniowie klas III :

I m: Lena Wasilewska kl. III c
II m: Oliwier Wiśniewski kl. III a,    Maksymilian Żmijewski kl. III c
III m:  Jarzy Kowalkowski kl. III a,   Julia Linowska kl. III b

Wyróżnienia:
Julia Banasiak   kl. III b
Dominik Kopeć kl. III d
Karolina Bartochowska  kl. III d

Laureatami konkursu „Bądź bezpieczny na drogach” w kategorii klas IV zostali:

I m: Jakub Więczkowski
II m: Dominika Ciemiecka
III m:  Maciej Zakrzewski

Wyróżnienia:
Szymon Dąbrowski
Lidia Lisicka
Kacper Bartochowski.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom.

Uczniowie klasy IV a   zachęcali do zasad bezpieczeństwa słowami wierszy, zaś szkolny chór,  poprzez słowa piosenki:

„Przepisowy ruch drogowy i pieszy,
Własne zdrowie zawsze w głowie mam,

Każdy przepis taki mały, a cieszy
I ratuje czasem życie nam”.

„Pamiętajcie zatem, że drogi są niebezpieczne
I każdy wędrowiec mały
musi pilnie uważać na światła i sygnały.
Jeśli będziemy ostrożni
to dożyjemy długich lat.
Mając w głowie dużo wiedzy,
Możemy drogami bezpiecznie ruszać w świat!

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą przestrzegać przepisów drogowych, zwiększając swoje bezpieczeństwo na drogach.