Apel o zimie. „Bądź bezpieczny na drogach i w czasie ferii zimowych”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu od kilku lat realizuje program profilaktyczny „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie klasy IIIb przedstawili inscenizację o bałwanku, który miał złote serduszko – uczył empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Zaprezentowali również szkolnej społeczności piosenkę i wiersze dotyczące przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Ukazali znaczenie różnych znaków drogowych i stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Nasi uczniowie wiedzą, że należy używać elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować zdrowie i życie człowieka.
Słowa piosenki śpiewanej przez uczniów podkreślały znaczenie sygnalizacji świetlnej:

„Zielony, zielony,
Czerwony, czerwony,
Moje anioły w drodze do szkoły”.

Dla uczniów klas II został zorganizowany konkurs plastyczny  „Bezpieczeństwo człowieka na drogach”.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce:  Małgorzata Tokarska kl. II a
II miejsce: Marek Leśniewski kl. II a, Amelia Chrzanowska kl. II b
III miejsce: Julia Borowska kl. II b, Natalia Kowalska kl. II a, Kacper Kacperski kl. II b

Wyróżnienia:
Laura Chojnacka kl. II d
Julia Pilewska kl. II c
Adam Kowalkowski kl. II b
Lena Maszerowska kl. II b
Jakub Radwański kl. II b
Anna Kopaczewska kl. II b
Amelia Wysińska kl. II d

Gratulujemy laureatom konkursu!

Uczniowie klas I-III wzięli  również udział w pogadance z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu panem Michałem Marcinkowskim na temat  bezpieczeństwa dziecka na drogach oraz w czasie ferii zimowych. Wielokrotne przypominanie zasad bezpieczeństwa ma na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat wszelkich zagrożeń i unikania ich w codziennym życiu. Zbliżają się ferie zimowe, na które z niecierpliwością czekają dzieci, młodzież i dorośli. Życzymy wszystkim naszym uczniom, by zawsze pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych oraz podczas spędzania wypoczynku  w miejscu zamieszkania. Oby zdrowy rozsądek i ostrożność pozwoliły Wam, drodzy uczniowie,  cieszyć się zimową aurą i spędzić ferie w sposób bardzo bezpieczny.