Apel z okazji Dnia Ziemi

18 maja 2023r w naszej szkole  odbył się uroczysty apel, gdzie uczniowie klas czwartych zostali włączeni w poczet członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

Część artystyczna o wymowie ekologicznej „Ratujmy naszą planetę” w wykonaniu uczniów klas czwartych, piątych i szóstych uświetniła całą uroczystość  i przypomniała o właściwych zachowaniach. Los środowiska naturalnego w dużym stopniu zależy od ludzi. Powinniśmy odpowiedzialnie i z umiarem korzystać z zasobów przyrody. Mądrze ją chronić, co pozwoli zachować środowisko przyrodnicze w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń. Aby pomóc naszej planecie – Ziemi: oszczędzajmy wodę, ograniczajmy ilość śmieci, segregujmy odpady, oszczędzajmy energię, nie nadużywajmy środków czystości.

Podsumowano także  konkurs  organizowany przez Ligę Ochronę Przyrody „Przyroda Twój Przyjaciel”. Wręczono nagrody  ufundowane przez Starostwo Powiatowe  i Urząd Miejski w Sierpcu.

Z oddziału przedszkolnego została nagrodzona Alicja Gabryszewska  – praca wykonana pod kierunkiem p.Olgi Kawałek.

Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni z klas I – III to: Laura Chojnacka, Gabriel Wysocki, Maja Rakowska, Nikola Lipka, Inga Dobrzeniecka, Laura Majchrzak, Marek Tadeusz Leśniewski, Dawid Ulicki, Gabriela Witkowska – Bieniecka, Joanna Mazurowska, Marcel Telesiewicz, Lena Czyżyk, Alan Broda.

Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli: p. Grażyny Fydrychowicz, p. Anny Stoń, p. Edyty Paciuszkiewicz, p. Sylwii Michałek, p. Doroty Pufelskiej, p. Anny Kazimierowskiej, p. Elwiry Marcinkowskiej – Osmólskiej oraz p. Anity Penszyńskiej.

Z klas IV – VIII nagrodzeni zostali: Julia Ossowska, Julia Linowska, Mikołaj Trojanowski, Piotr Szczepański, Filip Paciuszkiewicz, Justyna Kasperska, Maja Marciniak, Adam Kozak i Anna Tyburska. Prace zostały wykonane pod kierunkiem następujących nauczycieli: p. Anny Kopycińskiej p. Jolanty Wojdy, p. Krystyny Witkowskiej, p. Edyty Malickiej oraz p. Barbary Woźnickiej.