Apel z okazji Dnia Ziemi – podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Mój Las oraz XXXV edycji konkursu „PRZYRODA – TWÓJ PRZYJACIEL” z tematem wiodącym w 2021 roku „Przyroda w czterech porach roku”

29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi, gdzie uczniowie klas czwartych i piątych zostali włączeni w poczet członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością była p. Małgorzata Włoczkowska – starszy specjalista do spraw lasów niepaństwowych i edukacji leśnej Nadleśnictwa Płock oraz wiceprezes Okręgu Ligi Ochrony Przyrody – p. Urszula Mielczarek. Przedstawicielka Nadleśnictwa  podsumowała Ogólnopolski konkurs „Mój Las”, w którym 3 uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami, są to: Anna Tyburska z kl. VIIa, Natalia Czarnecka z kl. VIIb, Nikola Ogrodniczak z kl. Vb.

Bardzo się cieszymy ponieważ III miejsce w I kategorii wiekowej tego konkursu na szczeblu centralnym otrzymuje Igor Przybyłowski – uczeń klasy III. Uroczystość wręczenia tej nagrody odbędzie się w Warszawie 13 czerwca 2022r.

Wiceprezes LOP podsumowała drugi konkurs organizowany przez Ligę Ochronę Przyrody „Przyroda Twój Przyjaciel”, gdzie tematem tegorocznej edycji były „Cztery pory roku w lesie”. Wręczono nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sierpcu. Z oddziału przedszkolnego został nagrodzony Oliwier Woźniak – praca wykonana pod kierunkiem pań – Anity Penszyńskiej i Olgi Kawałek.

Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni z klas I – III to: Denis Dąbrowski, Franciszek Oszal, Filip Paciuszkiewicz, Lidia Białkowska, Hubert Lemanowicz, Maja Woźniak, Aleksandra Kowalska, Przemysław Penszyński, Amelia Gabryszewska, Marek Tadeusz Leśniewski, Kacper Jonczak, Gabriela Witkowska – Bieniecka, Oliwier Bigus, Maja Karczewska, Maria Kamińska, Franciszek Grabowski, Sebastian Chojnacki, Jan Olejnik, Paweł Siemieński, Jolanta Rakowska, Michalina Pęcherzewska, Nikola Lipka, Laila Witkowska, Maria Kacperska, Weronika Krasińska, Nadia Garczyńska, Maja Lemanowicz, Julia Klimek, Gabriela Kumińska, Oliwia Retkowska, Julia Cześnik, Laura Sadowska, Maja Rutkowska, Wiktor Kamiński.

Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli: p. Grażyny Fydrychowicz, Bogumiły Rzeszotarskiej, Jolanty Szymaniak, Anny Stoń, Edyty Paciuszkiewicz, Doroty Pufelskiej, Małgorzaty Sajewskiej, Anny Kazimierowskiej, Elwiry Marcinkowskiej – Osmólskiej.

Z klas IV – VI nagrodzeni zostali: Lena Wasilewska, Maja Górzyńska, Justyna Kasperska, Jan Goszczycki oraz Zofia Tokarska. W III kategorii wiekowej nagrodzona została Anna Tyburska. Wyróżnieni uczniowie to: Julia Banasiak, Maja Garczyńska, Weronika Kornacka, Oliwia Pstrągowska oraz Julia Linowska. Prace zostały wykonane pod kierunkiem następujących nauczycieli: p. Jolanty Wojdy, p. Magdaleny Mielnikow – Szymańskiej, Angeliki Goszczyckiej oraz Barbary Woźnickiej.

Część artystyczna o wymowie ekologicznej w wykonaniu uczniów klas czwartych i piątych uświetniła całą uroczystość i przypomniała o właściwych zachowaniach. Na zakończenie wręczono uczniom klas czwartych i piątych legitymacje członkowskie Ligi Ochrony Przyrody.