BĄDŹ BEZPIECZNY NA DROGACH W RAMACH PROGRAMU „B JAK BEZPIECZNY i N JAK NIECHRONIONY”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu od kilku lat realizuje program profilaktyczny „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie klas I, II i IV wykonali rysunki na temat “Bądź bezpieczny na drogach”.

Pokazali, jak ważne w naszym życiu są zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ukazali znaczenie różnych znaków drogowych i stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Nasi uczniowie wiedzą, że należy używać elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą nam uratować życie.

Niech słowa piosenki zachęcą wszystkich naszych uczniów do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach:

„Od obuwia aż do głowy,

Cały jestem odblaskowy,

Więc na luzie jeżdżę, chodzę,

Wszyscy widzą mnie na drodze.

Przepisowy ruch drogowy i pieszy,
Własne zdrowie zawsze w głowie mam,

Każdy przepis taki mały, a cieszy
I ratuje czasem życie nam”.

Dziękujemy naszym uczniom za wykonanie pięknych rysunków!

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą przestrzegać przepisów drogowych, zwiększając swoje bezpieczeństwo na drogach.

Klasa Ia

Klasa Ic