Bądź bezpieczny na drogach i w czasie ferii zimowych

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu od kilku lat realizuje program profilaktyczny „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie klas II wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo człowieka na drogach”. Poprzez interesujące prace pokazali, jak ważne w naszym życiu są zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ukazali znaczenie różnych znaków drogowych i stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Nasi uczniowie wiedzą, że należy używać elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować zdrowie i życie człowieka.

Dnia 25.01.2022 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny, adresowany do uczniów klas II.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce: Amelia Michewicz – kl. II d
II miejsce: Antoni Szpakowski – kl. II b
III miejsce: Amelia Gronczewska – kl. II c

Wyróżnienia:
Hubert Lemanowicz – kl. II b
Anna Baczewska – kl. II d
Nikola Kalinowska – kl. II c
Maja Pawłowska – kl. II c
Norbert Ożdżeński – kl. II c
Agata Wojtas – kl. II c
Karol Potępski – kl. II c
Agata Grodzicka – kl. II a
Gabriela Witkowska- Bieniecka – kl. II a
Szymon Chojnacki – kl. II c

Gratulujemy laureatom konkursu!

Uczniowie klas I-III wzięli udział w pogadankach z wychowawcami, pedagogiem i  psychologiem na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa dziecka na drogach oraz w czasie ferii zimowych. Wielokrotne przypominanie zasad bezpieczeństwa ma na celu zwiększenie  świadomości uczniów na temat wszelkich zagrożeń i unikania ich w codziennym życiu.
Zdajemy sobie sprawę, że ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim naszym uczniom, by zawsze pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych oraz podczas spędzania wypoczynku  w miejscu zamieszkania. Oby zdrowy rozsądek i ostrożność pozwoliły Wam, drodzy uczniowie, cieszyć się zimowa aurą i spędzić ferie w sposób bardzo bezpieczny.

Jolanta Wojda