Bal „Jesiennego liścia”

W dniu 18.11.16 r. od wspólnie wyrecytowanego przez dzieci z grup ”0„  A, B i C wiersza pt: „Kapelusz Pani Jesieni”

Chodzi sobie Jesień
Po lesie, ogrodzie…
Rozczesuje włosy
Przegląda się w wodzie
Rozsypuje wkoło liście kolorowe
Na głowę zakłada kapelusik nowy
Ustrojony w jabłko oraz liść klonowy
Wiatr tańczy dookoła barwne liście niesie,
Bo wiatr przyprowadził do nas Panią Jesień

rozpoczął się bal „Jesiennego liścia”. Bal w jesiennie udekorowanej sali gimnastycznej otworzyła pani dyrektor Grażyna Krawczyńska. Dzieci przybyły w bajecznie kolorowych strojach, które przygotowały wraz z rodzicami i wspólnie z wychowawczyniami i opiekunkami bawiły się przy muzyce. Podczas zabawy dzieci rozwiązywały zadania związane tematycznie z panującą za oknem porą roku (konkursy przeprowadziły uczennice z klasy IV b). Dzieci rozwiązywały jesienne zagadki, rozpoznawały smaki, tańczyły z balonami i wokół krzeseł, a zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Jak przystało na prawdziwy bal,  była również przerwa na „małe co nieco”. Przedszkolaki zajadały się smakołykami,  przygotowanymi przez kochanych Rodziców. Bal był bardzo udany, wszyscy świetnie się bawili i nie mogą doczekać się następnej wspólnej zabawy .

Przygotowanie i dekoracja:

Barbara Agacińska-Łukasiak