Bezpieczeństwo dzieci w kontakcie z niebezpiecznym psem

26 października 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów klas II, III i IV z policjantem Komendy Powiatowej Policji  w Sierpcu. Tematyka bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach jest stałym elementem naszych oddziaływań profilaktyczno – wychowawczych.

Dlatego co roku organizujemy dla naszych uczniów spotkanie o tematyce bezpieczeństwa człowieka w kontakcie z niebezpiecznym psem. Ważne, aby dzieci jak najszybciej nauczyły się odpowiedniego zachowania w sytuacjach prawdziwego zagrożenia zdrowia i życia.

Młodszy aspirant  Krzysztof  Dobrzeniecki w przystępny sposób przedstawił uczniom naszej szkoły zasady bezpieczeństwa podczas ataku psa. Zwrócił  uwagę na stosowanie odpowiedniej pozycji, jaką trzeba przyjąć w niebezpiecznej dla człowieka sytuacji.

Dzieci chętnie prezentowały tę postawę.  Pies  patrolowo – tropiący rasy owczarek niemiecki Nero stosował się do komend wydawanych przez swego przewodnika.

Pokaz bardzo podobał się wszystkim uczniom. Mamy nadzieję, że przyczyni się do  stosowania przez naszych wychowanków  zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Jolanta Wojda