Bezpieczeństwo dzieci w kontakcie z psem

Tematyka bezpieczeństwa dziecka w różnych sytuacjach życia codziennego jest stałym elementem naszych oddziaływań profilaktyczno – wychowawczych. Z tego powodu 5 listopada 2015 roku zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów klas II i III z policjantem KPP w Sierpcu na temat „Bezpieczeństwo dzieci w kontakcie z psem”. Zależy nam, by nasi uczniowie jak najszybciej nauczyli się odpowiedniego zachowania w sytuacjach prawdziwego zagrożenia zdrowia i życia. Starszy aspirant Krzysztof Fijałkowski w przystępny sposób przedstawił uczniom zasady bezpieczeństwa podczas ataku groźnego psa. Zwrócił uwagę dzieciom na stosowanie odpowiedniej pozycji, jaką trzeba przyjąć w niebezpiecznej dla człowieka sytuacji. Pies patrolowo – tropiący Ares, rasy owczarek niemiecki, stosował się do komend wydawanych przez policjanta. Nasi uczniowie byli zachwyceni tym pokazem. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do stosowania przez uczniów zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji.

Jolanta Wojda