„Bezpieczeństwo na drogach i w czasie ferii zimowych”- spotkanie uczniów klas 0-III z funkcjonariuszami Policji

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu od kilku lat realizuje program profilaktyczny „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Uczniowie grup przedszkolnych 0a i 0b oraz klas I-III  wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu panem Przemysławem Bukowskim i panem Michałem Marcinkowskim na temat bezpieczeństwa dziecka na drogach oraz w czasie ferii zimowych. Wielokrotne przypominanie zasad bezpieczeństwa ma na celu zwiększenie  świadomości uczniów na temat wszelkich zagrożeń i unikania ich w codziennym życiu. Funkcjonariusze policji szeroko omówili temat bezpieczeństwa na drogach, w tym poza obszarem zabudowanym, zwracając uwagę na poruszanie się lewą stroną i korzystania z elementów odblaskowych. Ukazali znaczenie różnych znaków drogowych i stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Przestrzegali przed bezmyślnym wchodzeniem na przejście dla pieszych. Najpierw należy upewnić się, że kierowca jadący samochodem zatrzymuje się i  rzeczywiście chce ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Nasi uczniowie wiedzą, że należy używać elementów odblaskowych i zapinać pasy bezpieczeństwa jadąc samochodem,  gdyż to  niejednokrotnie może uratować zdrowie i życie człowieka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych były bardzo zadowolone, gdyż otrzymały opaski odblaskowe, które będą im służyły w przyszłości.

Zbliżają się ferie zimowe, na które z niecierpliwością czekają dzieci, młodzież i dorośli. Życzymy wszystkim naszym uczniom, by zawsze pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych oraz podczas spędzania wypoczynku  w miejscu zamieszkania. Oby zdrowy rozsądek i ostrożność pozwoliły Wam, drodzy uczniowie, cieszyć się zimową aurą i spędzić ferie w sposób bardzo bezpieczny.