Bezpieczna droga do szkoły i do domu

 

Dnia 9.09.2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I -III. Podczas tego spotkania funkcjonariusz policji starszy aspirant Krzysztof Dobrzeniecki poruszył  szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci na drogach. Omówił przepisy w zakresie stosowania się do zasad sygnalizacji świetlnej, używania elementów odblaskowych oraz  korzystania z telefonu alarmowego 112 w uzasadnionych sytuacjach. Przypomniano uczniom najnowsze przepisy ruchu drogowego, które zostały wprowadzone w  czerwcu 2021 roku. Zgodnie z tymi przepisami, kierowcy powinni  ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się lub zbliżającym się do przejścia. Piesi przechodząc przez popularną zebrę nie mogą w tym czasie rozmawiać przez telefon komórkowy lub patrzeć w telefon.  Zwrócono uwagę uczniów na to, że nadal muszą być bardzo ostrożni i stosować zasadę tzw. ograniczonego zaufania, kiedy będą przechodzić przez przejście dla pieszych.

W czasie spotkania zwrócono też uwagę na inne niebezpieczeństwa czyhające na dzieci i młodzież. Przypomniano uczniom postawę „na żółwia”, którą należy stosować w przypadku ataku groźnego psa. Pan Krzysztof  Dobrzeniecki przekazał przedszkolakom opaski odblaskowe i zachęcił do ich noszenia.  Ważne jest, by nasi uczniowie pamiętali,  że zdrowie jest wartością nadrzędną i już od najmłodszych lat należy dbać o własne bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego. 

Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom  nasi uczniowie będą korzystać z opasek i kamizelek odblaskowych oraz będą zapinać pasy jadąc samochodem.  Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do dbania o własne bezpieczeństwo w drodze do szkoły i do domu.

Drodzy uczniowie, bądźcie ostrożni i rozważni każdego dnia i dbajcie o własne bezpieczeństwo i innych osób!          

 

   Jolanta Wojda  

 

  

 

 

  

 

facebook