Bezpieczna droga do szkoły i do domu

 

Dnia 11.09.2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I i III.  Podczas tego spotkania funkcjonariusze policji st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki i st. sierż. Piotr Szlendak poruszyli szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci na drogach. Omówili przepisy w zakresie stosowania się do zasad sygnalizacji świetlnej, używania elementów odblaskowych oraz korzystania z telefonu alarmowego 112 w uzasadnionych sytuacjach. Przypomniano uczniom najnowsze przepisy ruchu drogowego, które zostały wprowadzone w czerwcu 2021 roku. Zgodnie z tymi przepisami, kierowcy powinni  ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się lub zbliżającym się do przejścia. Piesi przechodząc przez popularną zebrę nie mogą w tym czasie rozmawiać przez telefon komórkowy lub patrzeć w telefon.  Zwrócono uwagę uczniów na to, że nadal muszą być bardzo ostrożni i stosować zasadę tzw. ograniczonego zaufania, kiedy będą przechodzić przez przejście dla pieszych.

W czasie spotkania zwrócono też uwagę na inne niebezpieczeństwa czyhające na dzieci i młodzież. Przypomniano uczniom zasady bezpieczeństwa w drodze do domu, by byli ostrożni w kontaktach z osobami dla nich obcymi.   

Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom  nasi uczniowie będą korzystać z opasek i kamizelek odblaskowych oraz będą zapinać pasy jadąc samochodem. Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do dbania o własne bezpieczeństwo w drodze do szkoły i do domu.

Drodzy uczniowie, bądźcie ostrożni i rozważni każdego dnia i dbajcie o własne bezpieczeństwo i innych osób!

 

facebook

Warning: Undefined array key "cookies_accepted" in /home/users/sp3-2023/public_html/wp-content/themes/sp/footer.php on line 103