Bezpieczny ruch drogowy – apel kl. 0-III

„BĄDŹ BEZPIECZNY NA DROGACH”

Dnia 23.03.2017 roku  odbył się apel dla uczniów klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych na temat „Bądź bezpieczny na drogach”, w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Uczniowie klasy IV b  pod kierunkiem  pedagoga szkolnego pani Jolanty Wojdy zaprezentowali szkolnej społeczności zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ukazując znaczenie różnych znaków drogowych: zakazu, nakazu, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu  przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przepisy poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym. Uczniowie klasy I a zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, by mogli korzystać z nich każdego dnia.  Artyści zachęcali do zasad bezpieczeństwa słowami wierszy i piosenki:

„Pamiętajcie zatem, że drogi są niebezpieczne
I każdy wędrowiec mały
musi pilnie uważać na światła i sygnały.
Kolegów też nauczcie chodzić prawidłowo,
Aby do celu dojść cało i zdrowo!”

„Przepisowy ruch drogowy i pieszy,
Własne zdrowie zawsze w głowie mam,
Każdy przepis taki mały, a cieszy
I ratuje czasem życie nam”.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  przestrzegać przepisów drogowych, zwiększając swoje bezpieczeństwo na drogach.

Jolanta Wojda