Bądź bezpieczny na drogach – w ramach programu „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”

Dnia 18 września 2017 roku odbył się apel dla uczniów klas II – III na temat „Bądź bezpieczny na drogach” w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”.  Łącznie w spotkaniu wzięło udział 140 uczniów naszej szkoły.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ukazując znaczenie różnych znaków drogowych oraz stosowania się do zasad sygnalizacji świetlnej. Zwrócono uwagę na  konieczność stosowania elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pan policjant Krzysztof Kosiorek zachęcał dzieci do noszenia kamizelek odblaskowych, jeśli chcą być widoczni na drogach. Człowiek ubrany w kamizelkę odblaskową jest bardziej widoczny na drogach niż w samą opaskę, tym samym zwiększa swoje bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do zwiększenia świadomości naszych uczniów oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach.

Jolanta Wojda