Bicie „Rekordu dla Niepodległej” w jednoczesnym śpiewaniu Hymnu

9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 uczniowie „Trójki” włączyli się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Nie ma bardziej łączącego serca Polaków utworu niż „Mazurek Dąbrowskiego”, dlatego z wielką radością i dumą cała społeczność szkolna odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja zaproponowana przez Ministra Edukacji Narodowej była okazją do przypomnienia i utrwalenia słów  naszego hymnu, a co ważniejsze sprawiła, że poczuliśmy się jedną wielką wspólnotą i serca wielu z nas zabiły szybciej i radośniej.