Biedroneczki z 0b konstruują roboty

Biedroneczki zaprosiły do siebie panią Ewelinę i pana Bartka Motykę, którzy poprowadzili warsztaty z robotyki. W trzyosobowych zespołach dzieci budowały wyścigówkę z klocków Lego. Zestaw do budowy pojazdu zawierał elementy elektromechaniczne, więc na wstępie nie obyło się bez krótkiego szkolenia i wyjaśnienia co z czym połączyć i jak sprawić by zadziałało. Instrukcję z opisem dzieci odczytywały z tabletów, które później posłużyły również do sterowania robotem. Najwięcej emocji wzbudziło testowanie pojazdów, bo za chwilę autka miały stanąć do wyścigu. Dzieci mogły spróbować również zaprogramować swój pojazd. Tutaj na pewno pomogły zeszłoroczne zajęcia z kodowania :). Wszyscy wspaniale się bawili.

Dziękujemy pani Ewelinie i panu Bartkowi za ciekawe zajęcia. Na pewno jeszcze się spotkamy.