Cała „Trójka” dla dzieci i ich rodziców !!! Dzień Otwarty

„Dzieci są nadzieją,
                                                                         która rozkwita wciąż na nowo…”

19 stycznia 2019r. po raz kolejny cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 stawiła się w swojej placówce, aby godnie przywitać i zaprezentować ofertę edukacyjną szkoły. Od początku do końca było kreatywnie, radośnie, bajecznie i  kolorowo. Dokonano naprawdę wiele, aby  przybyłe dzieci, ich rodzice, dziadkowie  mogli chłonąć taki właśnie klimat szkoły.

Wszystkie działania zaczynały się już przy wejściu, tu nauczyciele, uczniowie starsi, a nawet postacie z bajek witały serdecznie przybyłych. Każdy kandydat na ucznia otrzymywał zawieszkę z logo szkoły oraz słodkie, piernikowe serduszko.

Kolejna część uroczystości to oficjalne spotkanie w sali gimnastycznej. Tu pani dyrektor Ewa Rycharska przywitała najważniejszych gości – dzieci i ich rodziców – oraz przybyłych przedstawicieli Urzędu Miasta, radnych i przyjaciół szkoły, sierpeckie media, a także wszystkich nauczycieli i pracowników. Zapoznała rodziców z bazą lokalową placówki, nowoczesnym wyposażeniem klasopracowni, wszelkimi inicjatywami, które uczniowie „Trójki” organizują, biorą udział i odnoszą znaczące sukcesy. Następnie odbyła się bardzo krótka część artystyczna zakończona pląsem dla wszystkich dzieci, które były na parkiecie bardzo odważne, aktywne i świetnie się bawiły.

Następnie wszystkie przybyłe dzieci otrzymały paszporty do szkoły lub przedszkola, wybrały sobie grupę i nauczyciela- przewodnika, z którym poznawały całą szkołę. Na trasie zwiedzania było mnóstwo atrakcji przygotowanych przez wszystkich członków Rady Pedagogicznej i pracowników szkoły. Oto niektóre z nich:

• bardzo zróżnicowane zabawy i ćwiczenia w małej sali gimnastycznej, każda grupa zaliczała poszczególne stacje, np. tory przeszkód, wyścigi na piłkach, rzuty woreczkami do celu, ale największe oblężenie przeżywała chusta animacyjna, każdy chciał się tu pobawić i wykazać sprawnością i refleksem;
  • kącik małego kucharza serwujący wspaniałe, zdrowe kanapeczki, tosty i inne pyszności godne degustacji;
  • teatrzyk lalkowy „Triduki – Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”, w spektaklu „Jedzcie warzywa i owoce’. Dzieciom podobała się otwarta koncepcja spektaklu, ponieważ same mogły wziąć w niej udział i z pacynkami radziły sobie świetnie;
  • fotobudki ze Spidermanem i Elzą oraz cukierkowo-popcornowa fotościanka;
  • w bajecznie kolorowej, inspirującej świetlicy zaproponowano małym gościom pomysłowe ćwiczenia zachęcające do aktywności fizyczno-plastycznej;
  • pokaz pierwszej pomocy, który prezentowali członkowie Szkolnej Drużyny PCK;
  • w szkolnej bibliotece można było przeżyć „Dzień postaci z bajek”, poznać je bliżej, rozwiązywać rebusy i zagadki, a nawet otrzymać piękną zakładkę na pamiątkę;
  • wychowawczynie klas I-III zapraszały na zajęcia typu „Akademia sprawnych rąk”, „Mały przyrodnik”, „Balonowe stworki”, „Kraina plastyki”, w tej ostatniej  odbywały się zajęcia malowania w kole barw;
  • nie mogło zabraknąć tak lubianego przez milusińskich malowania twarzy w bajkowym zamku, oczywiście najczęściej wybierano motylki.

Odwiedzający szkołę mogli obejrzeć wszystkie klasopracownie, podziwiać ich nowoczesne wyposażenie oraz piękne dekoracje. W wielu z nich przedstawiono  bardziej naukowe propozycje:

• w pracowni chemicznej odbywał się „Chemiczny ogród” z całą paletą kolorowych doświadczeń;
  • w pracowni geograficznej układano tematyczne puzzle, kolorowano mapki, a nawet bawiono się z  globusami;
  • w pracowni języka angielskiego mali uczestnicy bawili się angielskimi słówkami z wykorzystaniem tablicy interaktywnej;
  • w pracowni biologicznej odbywała się prawdziwa lekcja mikroskopowania, przygotowywania preparatów oraz oglądania niezliczonej ilości modeli przedstawiających rośliny, zwierzęta, narządy człowieka.

Na korytarzu szkolnym zespół „Uśmiechnięte Trójeczki” umilał wszystkim czas wzruszającymi interpretacjami różnych piosenek. Ponadto miały miejsce prawdziwe popisy instrumentalne – nasi uzdolnieni muzycznie uczniowie grali na saksofonie, skrzypcach, akordeonach.

Nie zabrakło też propozycji dla „ciała”, szkolna stołówka zapraszała na pyszne gofry z pudrem, bitą śmietaną i owocami, na szkolnych korytarzach serwowano watę cukrową i popcorn.

Mamy nadzieję, że tak szeroka gama atrakcji przypadła do gustu dzieciom, a konkretna oferta edukacyjna przekona ich rodziców do wyboru naszej placówki. Nie mamy wątpliwości, że to będzie słuszny wybór, prawdziwy strzał w dziesiątkę, a raczej strzał w „Trójkę”.