Chemiczne ozdoby bożonarodzeniowe

W okresie przedświątecznym chętni uczniowie klas 7 i 8: Joanna Gąsiorowska, Oliwia Krześniak, Julia Pawłowska, Oliwia Peszyńska, Anna Tyburska, Mateusz Sochocki oraz Jakub Piotrowski przygotowali bożonarodzeniowe ozdoby.

Wszystkie przestrzenne prace zawierają motyw chemiczny, tj. wzór sumaryczny wody, wzory kreskowe tlenków, wodorków, kwasów bądź też symbole wybranych pierwiastków chemicznych. Kreatywnie przygotowane świąteczne bombki oraz choinki to m.in. słomki papierowe na drewnianej podstawce, styropianowa gwiazda czy też stożek z brystolu oklejone odpowiednio piórami oraz wycinkami z kartek.