Szkoła Podstawowa nr 3 zakwalifikowała się do 3 edycji projektu „Cyfrowobezpieczni”

Głównym celem projektu jest zachęcanie nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i wskazywanie uczniom odpowiedzialnych zachowań w Sieci.
31.10.2017 r. na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego przeznaczony dla uczniów klas IV – VII. Pani edukator Joanna Urbańska prowadząca spotkanie namawiała do mądrego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych.
Następnie przeprowadzono warsztaty profilaktyczne dla klas: Va, Vc, VIb, podczas których uczniowie poznali praktyczną wiedzę dotyczącą tworzenia bezpiecznych haseł oraz  sposobów skutecznego radzenia sobie z zagrożeniami cyfrowego świata.
W ramach projektu pani Anna Stoń wzięła udział w dwudniowym szkoleniu i zdobyła certyfikat Szkolnego Mentora Cyberbezpieczeństwa.
Wszystkie działania uświadomiły uczestnikom akcji zarówno korzyści jak i zagrożenia oraz ryzyko wynikające z korzystania z narzędzi cyfrowych.