Dzień Bezpieczeństwa

Dnia 23 maja 2016 roku  w naszej szkole obchodzono  Dzień Bezpieczeństwa, zorganizowany po raz pierwszy w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Podsumowano działania programu zrealizowane w bieżącym roku szkolnym. Do naszej placówki przybyli funkcjonariusze policji: młodszy aspirant Janusz Jackowski i starszy aspirant Marek Biegański, którzy przypomnieli naszym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachęcali do noszenia opasek i  kamizelek odblaskowych. Omówili również przepisy obowiązujące rowerzystów, zwłaszcza, że nasi uczniowie klas IV wkrótce  będą się ubiegać o kartę rowerową.

Dziewczęta  klasy Va  zaśpiewały  piosenkę  pt. „Bezpieczeństwo najważniejsze”, zachęcając do dbania o  bezpieczeństwo własne oraz innych osób.  Wyraziły to słowami piosenki:

„My uczniowie, choć dopiero mamy naście lat,
  chcemy zapamiętać,  by o bezpieczeństwo dbać.
  To jest nasz główny cel,
  by być bezpiecznym w nocy i w dzień”.

Uczniowie klasy IV a   słowami piosenki i wierszy ukazywali konieczność stosowania elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Zachęcali do poznawania przepisów i znaków drogowych, gdyż  ich znajomość może uchronić nas przed wypadkiem. Ważne jest, by nasi uczniowie zapamiętali,  że zdrowie jest wartością nadrzędną i trzeba dbać o własne bezpieczeństwo.

W ramach Dnia Bezpieczeństwa został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Bądź bezpieczny na drogach”.
Oto nagrodzeni laureaci – uczniowie  klas IV – VI:

I miejsce: Klaudia Pąśko  kl. VI c
II miejsce: Maja Kilanowska kl. IV d , Wiktoria Michalska kl. IV a
III miejsce: Dagmara Żendarska kl. V c, Marcin Wojda kl. IV d
Wyróżnienia:
Szymon Kaczyński kl. VI c, Olaf Wiśniewski kl. IV b, Angelika Dobies kl. IV a

Ważnym elementem „Dnia Bezpieczeństwa” była możliwość oznakowania roweru przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Skorzystało z tego 15 uczniów naszej szkoły. Zachęcamy również innych do tego, by oznakować swój rower i ochronić przed kradzieżą.

Mamy nadzieję, że  dzięki takim przedsięwzięciom, jak „Dzień Bezpieczeństwa”

nasi uczniowie będą korzystać z opasek i kamizelek odblaskowych,  a tym samym zwiększą swoje bezpieczeństwo na drogach.

Jolanta Wojda

It marked his fifth career multiple sack gameIs Miller the right guy.hermes paris
Kuechly, Davis and Jones begin backpedaling (red arrows) into their coverage zones away from the line of scrimmage, nearly ensuring success for the Hawks before the play has taken shape.prada uk

Iran has for years been faced with UN, EU and US sanctions that have ravaged its economy.escarpin louboutin pas cher