Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

„Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.”
(Marcin Brykczyński – O prawach dziecka; fragment)

Dużo mówimy o tym, jakie obowiązki mają dzieci w szkole i w domu, ale warto też pamiętać o tym, że mają także pewne prawa i powinny mieć tego świadomość od najmłodszych lat. Dlatego powinno się wykorzystywać takie dni, jak 1 czerwca. Dzień Dziecka – to okazja, by porozmawiać o prawach dziecka, wyjaśniać je i wskazywać co zrobić, gdy one są łamane. Zajęcia o tej tematyce odbyły się  w naszej świetlicy szkolnej, dzieci obejrzały prezentację pt.: „Prawa  Dziecka” i przeprowadziliśmy  pogadankę.

Warto pamiętać  o tym, że :
„Dzieci nie są głupsze od dorosłych, tylko mają mniej doświadczenia”