Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Zaszczycili ją swoją obecnością nasi niezawodni emeryci.

Obecni byli także: pan Marek Zdrojewski – Naczelnik Wydziału Oświaty, pan Waldemar Frydrychowicz – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej, panie: Monika Jastrzębska i Ewelina Kolczyńska – przedstawicielki Centrum Usług Wspólnych, pani Monika Rożniak – Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców oraz sierpeckie media.

Spotkanie rozpoczęło się programem poetycko-muzycznym przygotowanym przez koło teatralno-recytatorskie „Figielek” oraz zespół wokalny. Wśród pięknych utworów poetyckich znalazły się słowa podziękowania i wdzięczności, a także życzenia. Świetnie dobrane piosenki i przepiękna dekoracja sprawiły, że zapanowała wesoła atmosfera. Jej dopełnieniem była niespodzianka, a mianowicie Gala Oskarowo-Jabłkowa, podczas której nauczycielom wręczono symboliczne jabłuszka w najróżniejszych kategoriach. Wszystko było okraszone piosenką „Jabłuszko pełne snu”.

Oto niektóre kategorie:

„Baw się z nami laleczkami” – otrzymały panie z oddziałów przedszkolnych,

„Zaradne matki dyrektorki” – nagroda powędrowała do pań dyrektorek,

„Zaopiekuj się nami” – nagrodę przekazano p. Burmistrzowi, Jarosławowi Perzyńskiemu
(w zastępstwie odebrał p. Marek Zdrojewski),

„Na pomoc, na ratunek człowiekowi” – „Oskarowe jabłuszko” otrzymały panie: pedagog i psycholog.

Niespodzianka bardzo się spodobała! Wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie złożyli również życzenia i podziękowali nauczycielom za Ich pracę:

„Pragniemy dziś serdecznie Wam podziękować za przekazywaną wiedzę i mądrość.

Dziękujemy za pokazanie, że i porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć.

Dziękujemy za naukę sztuki negocjacji i kompromisu, bo przyda się to nam w dorosłym życiu.”

Program zakończył się humorystyczną piosenką i wręczeniem pięknych upominków. Następnie głos zabrała pani dyrektor Ewa Rycharska i nastąpiło wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły oraz pamiątkowych podziękowań nauczycielom z okazji Jubileuszu pracy zawodowej.

Na zakończenie uroczystości  zaproszeni goście złożyli życzenia gronu pedagogicznemu, przekazując kwiaty na ręce pani dyrektor. Jak zawsze spotkanie zakończyło się herbatką i słodkim poczęstunkiem w miłej atmosferze.

Uroczystość przygotowały panie: Joanna Guzowska i Małgorzata Puszcz,

dekoracja: Marta Gajdkowska, Joanna Lewandowska, Anna Tokarska,