„Wdzięczni za trud i serce”

Te słowa towarzyszyły uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się w naszej „Trójce” w piękne, słoneczne popołudnie październikowe. Jak zawsze – niezawodni okazali się nasi Kochani Emeryci, których w tym roku witała w progach szkoły orkiestra szkolna pod batutą p. Daniela Staniszewskiego. Panie emerytki były zachwycone! W tym tanecznym nastroju rozpoczęła się akademia, którą otworzyła pani dyrektor Dorota Ossowska. Serdecznie przywitała zebranych i oddała głos uczniom. Konferansjerzy – Lena Wasilewska, uczennica kl. 7c oraz Maciej Marciniak – uczeń kl. 5b – poprowadzili dalszą część uroczystości. Na początku zaprezentowali się uczniowie klasy tanecznej w krótkim pokazie przygotowanym przez pana Adriana Kowalskiego. Popłynęło wiele pięknych słów z ust recytatorów. Nauczyciel to „przewodnik, podróżnik, mistrz w swojej profesji”. Mali artyści dziękowali swoim pedagogom za trud, poświęcenie, za uśmiech, życzliwość i wyrozumiałość wobec „niedoskonałości ludzkiego geniuszu”. Zabawna scenka z życia szkoły rozbawiła zebranych. Mali aktorzy dali z siebie wszystko! Montaż uświetniły piękne piosenki będące podziękowaniem za trudną, ale piękną pracę pedagogów. Uczniowie stwierdzili, że „nauczyciel to potrafi, bez wyjątku aż do piątku, no a za to od nich szóstka się należy”.

Na zakończenie dzieci złożyły piękne, płynące z serc życzenia, by każdy dzień był radosny i szczęśliwy, pełen słońca, życzliwości innych, zdrowia, a „fortuna niech kołem się toczy”.

Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego, p. Michał Pawłowski, złożył życzenia i kwiaty  na ręce p. dyrektor Doroty Ossowskiej. Dzieci wręczyły drobne upominki. Uroczystość była kontynuowana przy herbatce i słodkim poczęstunku. Rozmowom nie było końca…