Dzień Flagi

Nad piękną Polską
We dnie i noce Biało- czerwona
Flaga łopoce.
Biała jak obłok,
Jak mak – czerwona,
Wszystkim Polakom
Droga jest ona.

Nad piękną Polską We dnie i noce Biało- czerwona Flaga łopoce.Biała jak obłok, Jak mak – czerwona, Wszystkim Polakom Droga jest ona. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, w momentach wzruszeń i radości. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Ten ważny dla każdego Polaka dzień, w tym roku, uczniowie naszej szkoły uczcili śpiewając piosenki patriotyczne. Pamiętajmy: Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.Kochani. Zamieszczajcie w komentarzach zdjęcia z Waszych domów udekorowanych Biało-Czerwoną.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu Piątek, 1 maja 2020

Piosenka

Wiktoria Astrau kl. II a