Dzień Języka Ojczystego w „Trójce”

21 lutego 2024 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. Co roku obchodzimy uroczyście to święto w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Celem projektu jest propagowanie wśród uczniów kultury językowej, uwrażliwienie na poprawność gramatyczną, ortograficzną, zachęta do pięknego wypowiadania się na co dzień. Powinniśmy mieć świadomość językową w codziennym życiu.

W naszej szkole przygotowaliśmy wystawki tematyczne oraz prezentację multimedialną mająca na celu przybliżenie uczniom „używania” języka polskiego w praktyce.

Ponadto uczniowie mogli się sprawdzić podczas wykonywania różnych zadań w ramach stacji zadaniowych. Było wesoło i ciekawie, nietypowa lekcja języka polskiego. Trochę odskoczni od codziennej, szkolnej nudy.

Mamy nadzieję, że będziemy pamiętali, iż język ojczysty „naszym skarbem świętym, nie igraszką obojętną” – cytując T. Boya – Żeleńskiego.

Język polski da się lubić! Jest piękny, wyjątkowy i powinniśmy o niego dbać.

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”

Zapraszamy za rok!

Szkolny Dzień Języka Ojczystego przygotowały: Joanna Guzowska, Angelika Goszczycka