Dzień Kobiet w świetlicy

„Ósmego marca marcowy wiatr z odświętną miną do miasta wpadł.

Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż i kupił bukiet z tysiącem róż .

I na przystanku przystanął wiatr i każdej Pani podawał kwiat!”

Z okazji Dnia Kobiet, który przypada 8 marca, świetlica szkolna przygotowała tematyczną dekorację. Dzieci poznały historię tego święta oraz obejrzały film edukacyjny pt. „Kazio i Dzień Kobiet”. Po filmie chętni chłopcy kolorowali kwiatki dla swoich koleżanek, a dziewczynki wykonały piękne bukiety tulipanów. Świetliczaki wspólnie wykonały projekt pod hasłem „Dzień Małych i Dużych Kobiet”. Wykazały się dużą kreatywnością, dostrzegły jakie upodobania mają kobiety i doceniły ich rolę w świecie. Nasi chłopcy doszli do wniosku, że „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.