Dzień Kobiet w ,,Trójce”

,,Kobieta – to piękny kwiat,

to niedocenione zioło

które zajmuje cały świat,

o którym się mówi wkoło.”

Tymi pięknymi słowami zaprosiliśmy do udziału w akademii z okazji Dnia Kobiet wszystkie Panie pracujące w naszej szkole, Panie z Komitetu Rodziców, a także nasze kochane i niezawodne – Panie Emerytki.

Uroczystość zaszczycił także Pan Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta, który wręczył każdej Pani piękny upominek – cudownego tulipana, czym zachwycił wszystkie kobiety i wywołał radość oraz uśmiech na Ich twarzach.

Pani Dyrektor – Jolanta Chyżyńska zaprosiła wszystkich do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego przygotowanego przez koło teatralno – recytatorskie ,,Figielek”.

Występ rozpoczął się powitaniem Pań, które chłopcy nazwali najpiękniejszymi ze wszystkich cudów świata.

Piosenka ,,Być kobietą” w wykonaniu chłopców imitujących kobiety podbiła serca wszystkich uczestników akademii. Były też zalety obchodzenia Dnia Kobiet, święta wciąż magicznego w naszej szkole.

Chłopcy – artyści udzielili też kilku wskazówek Paniom, aby mogły być szczęśliwe. Warunkiem jest … noszenie fioletowego kapelusza, dzięki któremu można czerpać radość i przyjemność ze świata, bez względu na wiek!

Na zakończenie popłynęło Sto lat w wykonaniu uczniów i Pana Burmistrza.

Wszystkie Panie zapewniono, że:

,,Myślimy o Was na co dzień,

nie tylko od święta.

Życzymy wszystkim kobietom

zdrowia i radości!

Pracujcie w rytmie tanga,

a odpoczywajcie – jak szalona samba.”

Wszystkie Panie otrzymały też piękne motyle przygotowane przez uczniów.

Po części artystycznej wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Dzień Kobiet w ,,Trójce” upłynął w bardzo miłej atmosferze, a uwieńczeniem go było wspólne wyjście do Centrum Kultury i Sztuki na spektakl teatralny ,,Klimakterium”.

Mimo że to święto już powoli zapomniane, w ,,Trójce” nadal chętnie je obchodzimy.