,,Wszystkim Paniom…’’

8 marca 2018 r. odbyła się w „Trójce” przepiękna uroczystość z okazji Dnia Kobiet.

Tym razem akademia miała formę koncertu życzeń przygotowanego przez uczniów należących do koła teatralno-recytatorskiego ,,Figielek’’. Uroczystość zaszczycili goście, którzy swoją obecnością sprawili nam wielką przyjemność: pan Jarosław Perzyński – Burmistrz miasta Sierpc, panie – Aneta Dębowska i Dorota Żbikowska – reprezentujące Wydział Oświaty i Kultury, panie radne Rady Miejskiej – pani Magdalena Stasiak oraz pani Barbara Wierzbicka, a także pani Teresa Domagalska – Prezes Powiatowego Oddziału ZNP. Jak co roku przybyły również nasze Drogie i Zacne panie Emerytki, bez których nie wyobrażamy sobie uroczystości szkolnych. Byli także obecni wśród nas przedstawiciele Rady Rodziców.

Koncert poświęcony był „od deski do deski kobietom”, a poprowadzili go, jak przystało w tym dniu, mężczyźni – Filip Kędzierski, Wojtek Krzemiński i Wiktor Stahlke.

Uczniowie wyśpiewali piękne słowa skierowane do pań, a uzupełniali je wspaniałą, perfekcyjną recytacją utworów poetyckich podkreślających bardzo ważną rolę kobiet w  życiu każdego mężczyzny.

Dedykacje kierowane były do gości, pań emerytek, a także do wszystkich kobiet pracujących w „Trójce”.

Nie zabrakło podziękowań dla pań dyrektorek, dla humanistek, a także dla pań, które pracują z dziećmi najmłodszymi. Artyści pamiętali też o paniach, które uwrażliwiają na piękno przyrody, uczą cyferek, działań, ale także dbają o sylwetkę i zdrowie.

Słowa wdzięczności popłynęły również do pań pracujących w sekretariacie szkoły, w kuchni oraz tych, które dbają o porządek w szkole.

Uczniowie zaprezentowali także piękne utwory muzyczne, które zachwyciły gości i pracowników szkoły. Artyści „Figielka” włożyli w ten występ nie tylko talenty, ale przede wszystkim serce i dziecięcą radość.

Na zakończenie koncertu panowie złożyli życzenia, a przy akompaniamencie saksofonu zaśpiewano tradycyjne „Sto lat”.

Dużą niespodzianką było złożenie życzeń przez Pana Burmistrza – Jarosława Perzyńskiego – oraz obdarowanie wszystkich Pań pięknymi tulipanami.

Członkowie koła wręczyli również Paniom drobne upominki przygotowane przez uczniów.

Dzień 8 marca w „Trójce” upłynął w bardzo miłej atmosferze. I choć niektórzy uważają to święto za przestarzałe, my chętnie je organizujemy, bo ,,świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów’’.

„Życzymy Paniom, by odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich osobach siłę i piękno tworzenia, w otaczającym świecie – radość, a w sobie – miłość”.

Uroczystość przygotowały panie: Joanna Guzowska, Elżbieta Szczepańska, Małgorzata Puszcz, Marta Gajdkowska, Monika Wojciechowska i Barbara Woźnicka.