Dzień Kropki – święto kreatywności, pomysłowości i wiary w siebie

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The dot'”, (czyli „Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

W tym dniu nasza świetlica również oszalała na punkcie kropki. Uczniowie oglądali film o Vasthi oraz słuchali piosenki  O. Pawłowskiej pod tytułem „Kropka”. Następnie malowali i kreatywnie ozdabiali prace plastyczne, w których centralne miejsce zajmowała kropka. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. Okazało się, że każdy ma jakieś ukryte zdolności.

Ten radosny dzień zintegrował uczniów i pobudził ich do działania.

Dzień Kropki na lekcjach matematyki

Dzień Kropki w grupie 0c