Dzień Kropki

W naszej szkole 15.09.2020 r. dzieci z grupy O c przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki. Celem świętowania było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenia do tworzenia i działania. Inspiracją do powstania tego dnia stała się książka „The Dot” Petera H. Reynoldsa. Bohaterką tej książki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Przedszkolaki zaczęły świętowanie tego dnia od obejrzenia historii małej Vashti. Podczas obchodów tego dnia, dzieci bawiły się przy piosence „Biedroneczki są w kropeczki”, odgadywały zagadki oraz wykonały prace plastyczną. Na pamiątkę otrzymały dyplomy oraz pełne twarze radości.

Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest to, iż każdy z nas ma jakiś talent.