Dzień Liczby Pi

Chcąc rozbudzić wyobraźnię, rozwinąć kreatywność, wspierać rozwój twórczy naszych uczniów oraz podnosić świadomość matematyki, zorganizowaliśmy 14 marca (3,14) w naszej szkole wspólne świętowanie DNIA LICZBY π.

Uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty, lapbooki oraz wierszyki promujące „Dzień Liczby Pi”. Nie zabrakło również słodkich pyszności nawiązujących do dzisiejszego dnia. Osoby, których prace wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością zostały nagrodzone. Uczniowie otrzymali drobne upominki oraz Dyplom Przyjaciela Ludolfiny.

W dzisiejszym dniu na lekcjach matematyki uczniowie grali w grę, która polegała na szukaniu w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi, liczb jedno-, dwu- i trzycyfrowych o wylosowanych własnościach. Powtarzali w ten sposób cechy podzielności liczb.