Dzień Liczby Pi

Liczba π – Ludolfina – jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych, to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Ma ona nieskończone rozwinięcie dziesiętne, a kolejność jego cyfr wydaje się całkiem przypadkowa.

Na świecie Dzień Liczby π, obchodzony jest 14 marca. Data, która w USA zapisywana jest jako „3.14”, nie została wybrana przypadkowo, wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

W naszej szkole postanowiliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Na lekcjach matematyki rozwiązywaliśmy nietypowe zadania związane z Ludolfiną oraz oglądaliśmy filmy edukacyjne.

Nauczyciele matematyki zorganizowali również Szkolny Konkurs Matematyczny, którego laureatami zostali:

Klasy 4

Adam Golan – mistrz