Dzień Otwarty w naszej szkole

4 lutego 2023 roku w pięknej, zimowej aurze odbył się Dzień Otwarty Szkoły. W tym dniu licznie przybyli wyjątkowo oczekiwani mali goście w towarzystwie swoich rodziców. Już u progu wszystkich ciepło witali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wręczając najmłodszym Paszporty Przedszkolaka lub Ucznia Szkoły. Z myślą o dzieciach przygotowano wiele atrakcji, natomiast rodzicom zaproponowano spotkania z nauczycielami, umożliwiono  poznanie budynku, wyposażenia klas, a wszystko po to, aby łatwiej im było podjąć decyzję dotyczącą właściwego wyboru szkoły dla ich pociech.

Na początku p. dyrektor Dorota Ossowska serdecznie powitała dzieci, ich rodziców oraz oficjalnych gości: p. Jarosława Perzyńskiego – Burmistrza Miasta Sierpca, p. Waldemara Frydrychowicza – wiceprzewodniczącego Rady Miasta, p. Marka Zdrojewskiego – Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury, p. Przemysława Burzyńskiego – przewodniczącego Rady Powiatu oraz  dyrektora MOSiR-u, radnych: p. Joannę Szewczykowską,  p. Artura Balcerowskiego, p. Krzysztofa Skrzyńskiego oraz dyrekcję szkoły: p. Jolantę Chyżyńską i p. Annę Prątnicką. Wyraziła również radość z przyjęcia zaproszenia przez przewodniczącego Rady Rodziców – p. Michała Pawłowskiego, przewodniczących sierpeckich osiedli: p. Marię Olejniczak, p.Tomasza Kowalskiego, przewodniczących nauczycielskich związków zawodowych: p. Piotra Podlaskiego i p. Józefa Mroza oraz  przedstawicieli sierpeckich mediów.

Pani dyrektor Dorota Ossowska przedstawiła ofertę edukacyjną Trójki. Podkreśliła, że jest to szkoła przyjazna dzieciom, bezpieczna, bardzo dobrze wyposażona i nowatorska, zapewniająca  szeroką opiekę psychologiczno – pedagogiczną, świetlicową oraz  medyczną.  Następnie p. dyrektor Jolanta Chyżyńska zapoznała rodziców z  zasadami rekrutacji, przypomniała o koniecznych dokumentach i ważnych terminach. Przewodnicząca zespołu edukacji wczesnoszkolnej p. Iwona Chyżyńska przedstawiła porządek Dnia Otwartego i poinformowała o atrakcjach, jakie przygotowano z myślą o najmłodszych gościach.

Wszyscy mogli obejrzeć niepowtarzalny występ zespołu tanecznego działającego w naszej szkole oraz wysłuchać premierowego wykonania piosenki, której słowa napisała p. Jolanta Wojda – pedagog szkoły. Szkolny chór z radością wyśpiewał:

Nasza Trójka super szkoła,

wiele dzieci z Sierpca woła.

Dziś zaprasza w swoje progi

dzieci i rodziców drogich.

Pan Jarosław Perzyński w zabawny sposób potwierdził, że nasza placówka to dobra i bezpieczna szkoła oraz powrócił do swoich wspomnień – absolwenta Trójki.

Tę część spotkania zakończył wspólny pląs – taniec zarówno tych młodszych, jak również nieco starszych oraz cudownych, bajkowych postaci.

Nadszedł czas na zwiedzanie szkoły. Przewodnikami dzieci i rodziców były panie nauczycielki w pięknych, bajkowych strojach. Znalazły się wśród nich: Pocahontas, Królewna Śnieżka, Myszka Miki, Kopciuszek, Aniołek oraz księżniczki. W tym dniu oddziały przedszkolne w magiczny sposób zamieniły się w Park Jurajski , w którym można było usłyszeć odgłosy wodospadów i poczuć opadające mgły. W Świecie dinozaurów dzieci z masy solnej odciskały kształty dinozaurów oraz tworzyły stworki z balonów. W małych grupach poznawały budynek szkoły: świetlicę, bibliotekę, klasopracownie oraz kolorowe sale lekcyjne uczniów klas I-III. Wszędzie czekały na nich wyjątkowe atrakcje: mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, w Krainie plastyki bawić się kolorami czy przenieść  w świat inteligentnych robotów. Równie atrakcyjne okazały się: fotobudka, ścianka, malowanie twarzy, karnawałowe maski,  magiczny dywan i  pokazy chemiczne. Smakowały zdrowe przekąski, popcorn i wata cukrowa. Do pamiątkowych zdjęć razem z najmłodszymi pozował sympatyczny Papa Smerf oraz dinozaur Leon. Wszędzie było dużo śmiechu, kolorów oraz dobrej zabawy. Czas wszystkim umilał występ szkolnej orkiestry. Nasi goście mogli również poznać  obiekty sportowe. Dla najmłodszych hitem były dmuchane wielkie zjeżdżalnie. Przewidziano również słodki poczęstunek: panie kucharki upiekły gofry z bitą śmietaną i owocami.

Mamy nadzieję, że po wizycie w naszej szkole wszyscy znają już odpowiedź na pytanie: dlaczego Trójka? Bo jest to szkoła nowatorska i bezpieczna, dla której priorytetem jest wiedza i wychowanie.