Dzień Otwarty w naszej „Trójce”

„Witamy w Trójce” – pod takim hasłem odbył się 22 stycznia 2022r. Dzień Otwarty Szkoły. Małe dzieci przybyły do naszej szkoły w towarzystwie rodziców i starszego rodzeństwa. Wszyscy zainteresowani mogli poznać ofertę edukacyjną placówki. Już u progu kandydatów na uczniów i ich rodziców ciepło witali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wręczali pamiątkowe identyfikatory z biedronką. Równie chętnie wchodzący witali się z przesympatycznym Papą Smerfem.

Atrakcje, atrakcje, atrakcje – to niewątpliwie słowo klucz do tego niezwykłego dnia. Adresowane one były do dzieci, ale także do ich rodziców, którzy pragną dokonać właściwego wyboru ścieżki edukacyjnej swoich pociech.

Na początku wszystkich przybyłych zaproszono do sali gimnastycznej. Pani dyrektor Ewa Rycharska przywitała oficjalnych gości: wiceprzewodniczącego Rady Miasta – p. Zbigniewa Długokęckiego, inspektor Wydziału Oświaty – p. Aleksandrę Grzybowską, redaktor gazety lokalnej „Nasz Sierpc” – p. Annę Matuszewską. Nie zapomniała również o najmłodszych i ich rodzicach. Pani Dyrektor zwróciła uwagę na priorytety naszej szkoły, która jest nowatorska, bezpieczna, bardzo dobrze wyposażona i otwarta na środowisko lokalne. Następnie p. dyrektor Jolanta Chyżyńska przedstawiła warunki rekrutacji. Ze względów epidemiologicznych nie zaprezentowano części artystycznej.

Nadszedł czas na zwiedzanie szkoły. Przewodnikami dzieci i rodziców były panie nauczycielki w pięknych, bajkowych strojach. Znalazły się wśród nich: Pszczółka Maja, Myszka Miki, Pocahontas. Rodzice i dzieci mogli oglądać kolorowe sale w oddziałach przedszkolnych, świetlicę, bibliotekę oraz klasopracownie klas I – VIII. Wszyscy mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Szczególnie atrakcyjne okazały się: fotobudka, malowanie twarzy, pokazy chemiczne, magiczny dywan i wiele innych. W świetlicy szkolnej każde dziecko otrzymało balonowy miecz i balonowe zabawki. Nasi goście mogli również podziwiać obiekty sportowe oraz uczestniczyć w rywalizacji na różnych torach przeszkód. Szczególnie podobała się kolorowa chusta animacyjna. Na zakończenie dla wszystkich gości przewidziano słodki poczęstunek. Panie kucharki upiekły gofry z bitą śmietaną i owocami oraz robiły watę cukrową i popcorn.

Zabawa, radość, ciekawość – wierzymy, że będą to pierwsze skojarzenia dzieci z naszą szkołą. Mamy także nadzieję, że pobyt w „Trójce” utwierdził rodziców w przekonaniu, że wybór Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu to najlepszy wybór szkoły nowatorskiej, bezpiecznej i przyjaznej.