DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ ,,TRÓJCE”

„Witamy w Trójce”- tymi słowami zapraszaliśmy wszystkich, którzy 17 lutego 2018 roku przybyli do naszej placówki na Dzień Otwarty. W gościnnych progach małych kandydatów na pierwszoklasistów i uczniów klas zerowych oraz ich rodziny serdecznie witali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wręczając najmłodszym identyfikatory z misiem. Szczególnie sympatycznie pozdrawiał wszystkich prawdziwy Smerf, który chętnie pozował z dziećmi do pierwszej, szkolnej fotografii.

W sobotnie przedpołudnie goście mogli zobaczyć naszą szkołę jako placówkę przyjazną uczniom, w której, jak zapewniła p. dyr. Ewa Rycharska , wszyscy nauczyciele i pracownicy starają się, by przekazać rzetelną wiedzę i wpoić właściwy system wartości w taki sposób, by zminimalizować uczniowski stres. Służą temu również dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne kolorowe i przyjazne dzieciom sale oraz całe otoczenie. Potwierdzeniem tych słów była krótka prezentacja, którą ubogaciła komentarzem p. dyr. Jolanta Chyżyńska.  Multimedialna prezentacja przybliżyła wszystkim zarówno zwyczajny, uczniowski dzień nauki, jak również pokazała „Trójkę” od święta – podczas szkolnych zabaw,  imprez i uroczystości. Takiej wiedzy oczekiwali od nas rodzice, którzy stanęli przed wyborem dla swych pociech szkoły, w której ich dzieci będą realizowały pierwszą poważną ścieżkę edukacyjną.

A co w tym roku „Trójka”  zaoferowała najważniejszym, najmłodszym gościom? Moc niespodzianek i atrakcji. Dobre Wróżki zaprosiły małych gości do cudownej, szkolnej krainy. Obiecały, że młodsi koledzy przeżyją tu wiele niezapomnianych przygód. Dziecięcy chór piosenką „Zostań moim przyjacielem” wprawił wszystkich w radosny nastrój. Nasi tancerze dali popis swoich umiejętności , po czym wszystkie dzieci ruszyły do tanecznych pląsów i śpiewanych rymowanek. Sport to zdrowie. Wiedzą o tym już najmłodsi, dlatego tak chętnie pokonywali kolejne etapy biegu z przeszkodami, skakali na dużych piłkach oraz popisywali się zręcznością , bawiąc się na chuście animacyjnej.

Najwięcej atrakcji czekało na milusińskich w ich przyszłych salach lekcyjnych i korytarzu na piętrze przeznaczonym tylko dla uczniów nauczania zintegrowanego. Pod opieką rodziców i opiekunów dzieci zwiedzały sale, w których wielką frajdą było pisanie znaków i pierwszych liter  na tablicy interaktywnej. Wiele działo się w Krainie sprawnych rąk, w której dzieci samodzielnie, ale pod czujnym okiem starszych kolegów lub pań, wyczarowywały papierowe łabędzie i kolorowe kwiatki. Balonowy stworek pomagał zrobić wszystko, co tylko podpowiadała dziecięca wyobraźnia, a starsze koleżanki malowały dziecięce buźki zgodnie z oczekiwaniami najmłodszych gości. Kraina Holly zapraszała do swojego magicznego świata, w którym najmłodsi mogli „być twarzą” znanych, dziecięcych bohaterów. Mali, przyszli matematycy popisywali się logicznym myśleniem, rozwiązując prawdziwe łamigłówki. Ogromną popularnością cieszyła się sala zabaw. Tu dzieci układały puzzle z dużych klocków, bawiły się na magicznym dywanie, na którym podczas zabaw interaktywnych  musiały wykazać się wcale niemałym „rozumkiem”. Po takim wysiłku przyszedł czas na słodki poczęstunek – panie kucharki piekły dla wszystkich gofry z bitą śmietaną i owocami oraz robiły watę cukrową. W innej sali serwowano zdrowe, kolorowe kanapki, a na deser owoce moczone w czekoladzie ze słodkiej fontanny.

Zabawa, radosna twórczość, ciekawość – wierzymy, że to będą pierwsze zapamiętane skojarzenia uczniów o naszej szkole. A rodzice? Czy przekonaliśmy ich, że jesteśmy szkołą bezpieczną, przyjazną i nowatorską? Mamy nadzieję, że odpowiedzią będzie wybór Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu jako szkoły dla ich dziecka, a podjętej decyzji będzie towarzyszyć przekonanie, że to strzał w „10”.