Dzień otwarty w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu

W dniu 7 czerwca 2023 nasi ósmoklasiści wraz z opiekunami uczestniczyli w dniu otwartym w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu. Obejrzeli część artystyczną pt.”Very Wild Mechanic” przygotowaną przez uczniów „Mechanika”, którzy w bardzo zabawny i atrakcyjny sposób przedstawili ofertę edukacyjną szkoły. Następnie odbyła się prezentacja sal lekcyjnych. Uczniowie w towarzystwie starszych kolegów mieli możliwość zwiedzić budynek szkoły, zapoznać się z ofertą edukacyjną, poznać kierunki kształcenia, a także porozmawiać z nauczycielami. Nie zabrakło też atrakcji. Już na wejściu do szkoły nasi uczniowie zostali przywitani przez duet akordeonistów, którzy swoimi wykonami umilali im zwiedzanie szkoły. Przed budynkiem można było podziwiać przeróżnej marki pojazdy, a w środku skorzystać z pomocy medycznej, wypróbować symulator jazdy motorem, wykonać doświadczenie chemiczne, rozwiązać ciekawe zadanie matematyczne, zagrać w grę językową, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w wesołej foto budce. Zadbano także o podniebienia naszych podopiecznych. Zostali oni poczęstowanie przepysznymi pączkami i innymi słodkościami. Dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili.

Podczas Dnia Otwartego odbył się konkurs zawodoznawczy, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły.
Maja Wadowska z klasy 8f zajęła  trzecie miejsce. Uczniowie klasy 8f: Bartosz Brdak, Oliwia Karczewska, Maja Wadowska oraz Laura  Zielińska otrzymali nagrody za prace plastyczne związane z różnymi zawodami.

Serdecznie gratulujemy 👏👏