Dzień Patrona –  Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego słowem malowaną”

8 kwietnia odbył się konkurs recytatorski, będący jednym z przedsięwzięć w ramach obchodów Dnia Patrona w naszej szkole. Do rywalizacji o miano mistrza interpretacji utworów Jana Twardowskiego stanęło 53 uczniów z klas I – VII. Uczestnicy konkursowych zmagań zaprezentowali wybrane przez siebie do głosowej interpretacji wiersze: w klasach I – IV – jeden dłuższy utwór, a w klasach V – VII  – dwa dłuższe utwory. Decyzją jury w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

klasy I

I miejsce Natalia Piątkowska kl. I b
II miejsce Barbara Seżalska kl. I a
III miejsce Szymon Czarnecki kl. I b

klasy II

I miejsce Aleksander Motylewski kl. II c
II miejsce Maja Jaworska kl. II d

klasy III

I miejsce Maria Kamińska kl. III d
II miejsce Karolina Lewandowska kl. III a
III miejsce Małgorzata Tokarska kl. III a

klasy IV

I miejsce Lena Kikolska kl. IV d
II miejsce Hubert Lemanowicz kl. IV b
III miejsce Nikola Kalinowska kl. IV c

klasy V – VII

I miejsce Anna Żendarska kl. V b
II miejsce Igor Przybyłowski kl. V c
III miejsce Kornelia Wojtyniak kl. V a
wyróżnienie Julia Pawłowska kl. V d.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy umiejętności recytacji i interpretacji poezji ks. Jana Twardowskiego. W zgodnej opinii jurorów konkurs stał na wysokim poziomie.  Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani nagrodami podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona 19 kwietnia.