Dzień Patrona Szkoły

19 kwietnia 2024r. odbyły się obchody Dnia Patrona naszej szkoły – księdza Jana Twardowskiego. W uroczystości wzięła udział społeczność szkolna oraz zaproszeni Goście: Pan Marek Zdrojewski – Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury oraz Pan Waldemar Frydrychowicz – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Wspólnie zaśpiewano hymn Polski oraz pieśń szkoły, aby oddać szacunek i uczcić pamięć patrona.

Głównym punktem obchodów był program artystyczny, podczas którego uczniowie i nauczyciele mieli okazję zaprezentowania swych aktorskich i wokalnych talentów.  Temat przedstawienia zachęcał do refleksji nad wartościami wyznawanymi przez księdza Twardowskiego, a prezentowane utwory muzyczne nie szczędziły wzruszeń. Projekcja prezentacji multimedialnej przybliżyła zarówno twórczość i zasługi patrona szkoły, jak również przypomniała uroczystość nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego. Wspaniałe dopełnienie uroczystości stanowiła dekoracja, nawiązująca do twórczości poety i odwołująca się w sposób bezpośredni do jego zachwytu nad pięknem natury.

Nieodłączny element obchodów Dnia Patrona stanowiły konkursy – recytatorski oraz plastyczny, cieszące się zainteresowaniem wielu uczniów naszej szkoły. Uroczystość była idealnym momentem do ich rozstrzygnięcia, wręczenia nagród oraz dyplomów.

Jesteśmy szczęśliwi i dumni z tego, że ksiądz Jan Twardowski jest patronem naszej szkoły, a idee i wartości, które wyznawał, towarzyszą nam w codziennym życiu.