Egzamin z udzielania pierwszej pomocy

Dnia 07.06.2022r. odbył się egzamin z pierwszej pomocy dla uczniów klas siódmych i ósmych. Egzamin przeprowadził ratownik WOPR pan Przemysław Burzyński we współpracy z członkami Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu w osobach: Zuzanna Łobińska, Julia Lorek, Zuzanna Kozłowska, Marcin Wojda, Natalia Meler.

Ta grupa instruktorów również poprowadziła 12 godzinne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla 48 uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły. Szkolenie okazało się bardzo owocne, bo wszyscy podopieczni zdali egzamin, który obejmował test wiedzy i część praktyczną. Okazało się, że część praktyczna, polegająca na udzieleniu pomocy pozorantom, wzbudziła największe emocje. Wszyscy uczestnicy kursu stanęli na wysokości zadania.

Pomysłodawcą kursu i zarazem opiekunem była pani Krystyna Witkowska, opiekun Szkolnego Koła PCK w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego.