„Eko – jazda na byle czym”

4 października 2015r. przy Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się konkurs „Eko – jazda na byle czym”. Organizatorami imprezy byli Burmistrz Miasta, Starosta Sierpecki, Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Ognisko TKKF „ Kubuś”, CKiSZ. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach. W kategorii indywidualnej Patrycja Rama z klasy Vc zajęła I miejsce i otrzymała tablet, a w kategorii zespołowej nasza szkoła zajęła III miejsce.

Komisja konkursowa wybrała najciekawsze pojazdy, które uczniowie wykonali z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych lub z materiałów z odzysku. Konstruktorzy wyprzedzali się w pomysłach. Dodatkową trudnością było to, że wszystkie musiały być napędzane siłą mięśni. Uczestnicy konkursu musieli przejechać dość długi odcinek ulicami naszego miasta.

W czasie imprezy odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa na drogach. Koncertu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z przyjemnością wysłuchali wszyscy uczestnicy imprezy.

Gratulujemy nagrodzonym!