Ekologiczne zmagania z modą

17 października 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zapanowała moda na ekologię.

Odbyła się bowiem III edycja konkursu Ekomoda, którego celem było propagowanie postaw ekologicznych. Współorganizatorem finału ekologicznych zmagań z modą była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i młodzieży gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie biorący udział w konkursie po raz kolejny udowodnili, że ich kreatywność, inwencja twórcza, wyobraźnia i uzdolnienia manualne – nie znają granic. Wszystkie kreacje  zachwycały oryginalnością, a jury miało bardzo trudne zadanie, by wybrać najlepszy i najciekawszy strój.

Wśród laureatów konkursu znalazł się nasz uczeń – Maciej Graczykowski (kl. VI A), który zajął I miejsce i otrzymał też nagrodę publiczności. ,,Trójka’’ zdobyła również nagrodę za wystąpienie największej grupy uczniów w ekomodzie.

Atrakcyjne nagrody wręczyli zwycięzcom: Pani Ewa Leszczyńska – zastępca Burmistrza Miasta Sierpca, Pan Jan Laskowski – Starosta Powiatu Sierpeckiego, Pan Wojciech Jaworowski – radny miejski oraz Pani Aneta Dębowska – inspektor Wydziału Oświaty – przewodnicząca jury wraz z członkami: Panią Renatą Będzikowską – pr. ds. promocji i rozwoju w Starostwie Powiatowym w Sierpcu Panią Katarzyną Przybyłowską – właścicielką Pracowni Szyldów i Reklam. A nagrody były wspaniałe: rowery, tablety, hulajnogi, aparaty fotograficzne.

Przygotowaniem i prowadzeniem pokazu mody recyklingowej, pełnego dowcipu i pomysłowości zajęli się: dyrekcja, nauczyciele i społeczność szkolna sierpeckiej ,,Trójki’’. Wszystko przebiegło doskonale i, jak zwykle, profesjonalnie!

Zapamiętajmy:

,,Każdy dzień jest pokazem mody, a świat wybiegiem’’

Coco Chanel