Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 3 października kontynuowaliśmy świętowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym celu zawitał do nas teatr prywatny z Krakowa, aby wystawić dwie sztuki teatralne w wersji anglojęzycznej. Klasy 4 i 5 wraz opiekunami wybrały się na przedstawienie polsko-angielskie, pt.: „Red Riding Hood”. Była to znana historia o Czerwonym Kapturku przygotowana w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z małą dawką bajkowego morału, wzbogacona wesołymi piosenkami. Uczniowie nie tylko bacznie obserwowali to co dzieje się na scenie, ale także weszli w interakcję z aktorami, odpowiadając na ich liczne pytania. Radości było co niemiara. Za to klasy 6, 7 oraz 8 pod opieką nauczycieli udały się na przedstawienie w wersji anglojęzycznej, pt.: „Peter Black 1”. Tytuł spektaklu, przypominający w polskim tłumaczeniu grę karcianą „Czarny Piotruś” – to nie przypadek. Uczniowie zobaczyli, jak główny bohater zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, nauczył się cenić w życiu to co naprawdę ważne. Co więcej, uczniowie mieli szansę posłuchać wielu akcentów oraz różnej wymowy języka angielskiego. Oba spektakle okazały się wartościową lekcją język angielskiego oraz uwrażliwiania na kulturę obcojęzyczną. Z niecierpliwością czekamy na więcej!

Uwaga, niebawem rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-językowego na najpiękniejszy portret Królowej Elżbiety II z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem przyświecającym konkursowi jest uhonorowanie wielkiej osobowości, którą była Królowa Elżbieta II.