26 września obchodzony jest Europejski Dzień języków obcych.

Cała społeczność naszej „Trójki” aktywnie wzięła w nim udział. W tym dniu nasi uczniowie przyszli do szkoły ubrani w charakterystyczne dla wybranego przez siebie kraju stroje. W czasie przerw witali się ze sobą w różnych językach. Zatańczyli też wspólnie „Belgijkę” – taniec, który jednoczy wszystkie narody.

W klasach 3d, 4b oraz 4d odbyły się także lekcje tematyczne. W klasie 3d dzieci poznały flagi kilku krajów Europy i dowiedziały się jak witać się w tych krajach. W klasach 4b i 4d uczniowie obejrzeli krótki film o Europejskim Dniu Języków, nauczyli się także witać w różnych językach obcych, poznali charakterystyczne symbole kojarzone z danym krajem oraz wzięli udział w zabawie „Guess the language”.

Celem tego przedsięwzięcia  było ukazanie dzieciom jak ważna jest nauka języków obcych oraz promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

W ramach obchodów EDJO został również zorganizowany konkurs online „Who am I?”. Zadaniem uczniów było odnalezienie zdjęcia, na którym znajduje się pytanie konkursowe „WHO AM I?” oraz napisanie odpowiedzi w komentarzu pod zdjeciem – podanie nazwy kraju (w języku angielskim), z którego „pochodzi” dana osoba.
To był dzień pełen pozytywnych emocji. Wszyscy świetnie się bawili.

Zwycięzcami konkursu „Who am I ?” zostali:
– Julia Linowska
– Pola Waszczak